Vlastně jsem se u nich ocitnul naprosto neplánovaně a stejně tak bylo setkání s Juhyní jakožto říčkou vlastně mé úplně první, protože v Rajnochovicích, které naopak dost dobře znám, je ještě pouhým,…
Huslenky se od obce Hovězí (kvůli sporu o tom, kde bude stát nová škola) osamostatnily roku 1949. V té době měly 2 388 obyvatel žijících nejen v hlavní jejich části u evangelického kostela a silnice…
Vesnice ležící 2.5 km jižně od městečka Kelč je dnes jeho místní částí, v níž žije 170 obyvatel. V dávné minulosti se její název několikrát změnil – před koncem 16.století bývala Lhotou Záhumní, před…
Moje pěší túra z Kunovic do Kelče nevedla přímým směrem - mé zvědavé já do ní totiž zařadilo okliku zahrnující „průzkum“ obce Lhoty i Kelečských rybníků, ale této zacházky jsem rozhodně nelitoval a s…
Při mé túře z Kunovic přes Lhotu a Kelč do Police u Valašského Meziříčí jsem se pohyboval převážně po silnicích, částečně pak i polních a lesních cestách, neboť tato oblast je na turistické značení…
Významnými sakrálními památkami obce Kunovice jsou také dva kamenné kříže. První z nich stojící v lokalitě „nad Křenovicí“ jsem neviděl, ale ten druhý umístěný v horní části obce u křižovatky…
Filiální kaple Božského srdce Páně byla nad silnicí vedoucí do Bystřice pod Hostýnem na jihozápadním konci vesnice vystavěna roku 1892. Zároveň u ní byl zřízen místní hřbitov. Až do té doby se…
Ulici z obou stran lemují vily, jenž spolu s lipovou alejí vznikly za éry starostování JUDr.Aloise Mikyšky. Širší volné prostranství mezi frontami domů ve středu ulice se roku 1891 proměnilo na…
Při konci druhé světové války v okolí obce operovaly skupiny z 1.československé partyzánské brigády Jana Žižky, mající podporu u místních občanů. Po útoku partyzánů na místní železniční stanici …
Stojí na jihozápadním konci obce pod hřbitovem s kaplí Nejsvětějšího Srdce Páně hned nad silnicí. Má podobu jehlanu, na jehož obklad byl použit černý mramor. Autorem projektu, který byl realizován…
Po, st: 8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00